• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпека дітей в Інтернеті

/Files/images/bezpechniy_nternet/internet1.jpgОсобливо гостро стоїть сьогодні питання про доступність Інтернет-ресурсів для дітей, як убезпечити свою дитину від негативного контенту.

Купуючи комп'ютер дитині і підключаючи його до всесвітньої мережі, багато батьків переслідують благі цілі, не замислюючись, наскільки може бути безпечний інтернет для дітей.


Правила безпеки в Інтернеті

a) Приділяйте увагу захисту устаткування та інформації:

• Регулярно обновляйте операційну систему.
• Використовуйте антивірусну програму.
• Застосовуйте брандмауер.
• Створюйте резервні копії важливих файлів.
• Будьте обережні при завантаженні нових файлів.

b) Захистіть себе в он-лайні

• З обережністю розголошуйте особисту інформацію.
• Думайте про те, з ким про що розмовляєте.
• Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформація надійна та не всі користувачі відверті.

c) Дотримуйтеся правового поля

• Законів потрібно дотримуватися навіть в Інтернеті.
• Дотримуйтеся загальноприйнятих норм спілкування
• При роботі в Інтернеті не забувайте піклуватися про інших так само, як про себе.

/Files/images/bezpechniy_nternet/безопасность-детей-в-сети.jpg

  • Завжди звертайтеся до батьків чи учителів з будь-яких проблемних питань, пов'язаних із користуванням Інтернетом.

  • Візьміть за звичку не надавати свою персональну інформацію в кімнатах чату та системах обміну миттєвими повідомленнями.

  • Ніколи не погоджуйтеся на зустріч із людиною, з якою ви познайомилися через Інтернет.

  • Не надсилайте своє фото інтернет-знайомим.

  • Ніколи не давайте незнайомим людям таку інформацію, як повне ім'я, адреса, номер школи, розклад занять або відомості про родину.

/Files/images/bezpechniy_nternet/e733e5ebc1b56c20663b3819e0cbafe2.jpgЧим небезпечний інтернет для дітей?

За результатами досліджень соціологів основна маса батьків не уявляють, чим займається їх неповнолітня дитина в інтернеті, які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей, батьки повинні уявляти, які небезпеки підстерігають їх дитини в інтернеті:

незаконний контент: «доросла» реклама тютюну, алкоголю, сексу, азартні ігри, порнографія;

платні сервіси та послуги, які оплачуються окремо;

заклики до асоціальної поведінки, насильства та жорстокості;

пропаганда сексуальної експлуатації та суїцидальної поведінки;

спілкування на форумах і чатах з шахраями, аферистами і злочинцями під личиною доброзичливців;

змушування надання особистої інформації дитину або його сім'ї, яка може бути використана в злочинних цілях.

/Files/images/bezpechniy_nternet/internet.jpgУ кожного віку - свої інтереси

Діти різного віку відрізняються інтересами, сприйняттям навколишнього світу і реакцією на різні події. Батькам необхідно чітко усвідомлювати, в якому обсязі і в якому вигляді необхідний інтернет дитині в тому чи іншому віці.

Дошкільнятам до семи років цікаво грати в сюжетно-рольові та ігри, що розвивають, за умови обмеження часу ігор. Для дошкільника можна вибрати розвиваючий комп'ютер без особливих труднощів – в цьому віці така модель цілком підійде. На комп'ютерні ігри досить відводити 30-40 хвилин в день, решту часу присвячувати ігор з однолітками, прогулянкам на свіжому повітрі, читання, малювання, спорту і спільних занять з батьками, які зближують і роблять відносини більш довірливими.

Діти з 7 до 11 років воліють грати в мережеві ігри, заводить віртуальних друзів по ігровому майданчику. Саме в цьому віці виникають проблеми в спілкуванні з однолітками і саме в цей час як ніколи потрібна порада і розуміння близької людини. Намагайтеся бути поряд зі своєю дитиною у важкі хвилини емоційних переживань, тоді ви завжди будете присвячені історії нових віртуальних знайомств. У середньому шкільному віці бажано показати дитині, що інтернет – це не тільки ігри і розваги, що це невичерпне джерело інформації, яке можна використати для освіти і розвитку своїх здібностей.

З 11 до 14 років – це підлітки, головною і основною діяльністю яких в інтернеті є спілкування з ровесниками. У цьому віці встають питання статевого розвитку і статевих відносин між чоловіком і жінкою. Якщо у дитини немає довірчих відносин з батьками, він використовує для отримання відповідей на питання сумнівні сайти інтернету. У підлітковому віці виникає непереборне бажання чимось виділитися в компанії своїх однолітків і не у всіх це виходить у реальному житті. Дайте вашій дитині можливості для самовираження: спортивні секції, танцювальні клуби, гуртки прикладного творчості, школи мистецтв. Інакше ваша дитина постарається знайти спосіб самовираження у віртуальному світі, що може призвести до віртуальної залежності.

Довіра - запорука безпеки

Для того, щоб зробити безпечним інтернет для своїх дітей, батьки повинні встановити довірчі відносини з дітьми в усіх питаннях, що стосуються відвідування інтернету. Навчіть вашу дитину:

користуватися пошуковими програмами, знаходити потрібну інформацію;

правильно оцінювати корисність сайтів;

необхідності користуватися паролем і ніком для спілкування у соціальних мережах;

давати мінімальну інформацію про себе при реєстрації на сайтах;

«йти» від спілкування з надмірно настирливими віртуальними «приятелями»;

Уникати «безкоштовних» акцій, лотерей та розіграшів.

Не сваріть дитину надто суворо за перегляд недоречних матеріалів, поясніть йому спокійно, чому не потрібно відвідувати ці сторінки. Ви повинні розповісти в зрозумілій формі своїй дитині, які небезпеки можуть ховатися під личиною віртуальних «друзів» і «прихильників» і застерегти їх від помилок. Інтернет-злочинці намагаються втертися в довіру до дитини будь-якими шляхами:

у молодших дітей намагаються викликати жалість, пропонуючи врятувати безпритульна тварина при особистій зустрічі;

дітей приваблюють іграшками та речами, які хочеться мати кожній дитині;

у підлітків намагаються підвищити самооцінку і налаштувати його проти «нерозуміючих» батьків, доводячи, що тільки вони можуть зрозуміти і вирішити всі проблеми, але для цього виманюють інформацію про дитину і закликають до особистої зустрічі.

/Files/images/bezpechniy_nternet/32e597d-ezpeka-dity-internet.jpgБатьки – головний авторитет

Підключаючи сімейний комп'ютер до інтернету, ви повинні визначитися з основними пунктами:

Для чого особисто вам потрібен інтернет? Якщо ви проводите вільний час в інтернеті за розвагами, іграми і безцільним спілкуванням – будьте готові, що ваш малюк буде використовувати всесвітню мережу з тією ж метою, наслідуючи приклад авторитетного батька.

Потрібен інтернет вашій дитині в освітніх цілях або щоб проводити вільний час за комп'ютером? Адже не секрет, що деякі батьки, купуючи комп'ютер, сподіваються «позбутися» від надокучливого малюка, від його цікавих запитань і закликів пограти, почитати, помалювати. Тобто, той час, який ви могли б використовувати для спілкування з дитиною, буде віддано їм спілкування з комп'ютером та інтернетом.

Пам'ятайте, безпеку інтернету для дітей в більшій мірі залежить особисто від вас, ніж від модераторів і адміністраторів сайтів.

Безпечна веб-країна

Правила безпечної поведінки в Інтернеті

Безпека дітей в Інтернеті підчас війни/Files/images/bezpechniy_nternet/IMG-c2c28e862eba1ca2081a075bc7fe42f9-V.jpg

Користувачам слід насторожити, якщо у додатку пропонується здійснювати фотофіксацію місцевості, ділитися геолокацією або нанести «малюнок» на асфальті.

Для безпечного використання онлайн-додатків кіберполіція рекомендує завантажувати їх лише з офіційних джерел – AppApp Store, Google Play, Galaxy Store, AppGallery тощо.

Просимо батьків перевіряти, у що грають діти.

Кiлькiсть переглядiв: 1047

Коментарi